UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Дитячий сплав

Ціна: 9500 грн
Тривалість: 5 днів
Замовити тур

Якщо у вас є запитання, зателефонуйте нам

+38 096 212 40 71

banner picture
Дитячий сплав

Сплав по Дністру для дітей. П'ять днів на природі з дуже мальовничими краєвидами, із помірними навантаженнями, іграми та розвагами, під наглядом вихователя.
Ваша дитина освоїть базові навички туриста: розставляти намет, збирати дрова і розводити вогнище, спробує приготувати похідну кашу. Також ми будемо грати в ігри з орієнтування, розгадувати задачки на кмітливість, розвиватися творчо: малювати, плести віночки. Разом із тим ми відвідаємо цікаві історичні та природні об'єкти, почуємо багато цікавих історій та легенд, будемо співати пісні. І звичайно, фізкультура - щоденна легка гребля, руханки та рухливі ігри. Останнього дня туру відвідаємо одну з найцікавіших печер України - Млинки, переночуємо в Спелеохаті, де можна буде прийняти душ перед виїздом додому. 
Вперед до гурту на природі!


Дітям до 3 років - безкоштовно. Діти від 4 до 7 років дають знижку 20%.

Включено у ціну
Ціна не включає
Час та місце зустрічі на тур

Зустріч на залізничному вокзалі м. Івано-Франківськ о 08:00 ранку. Як дістатись на тур?

день 1. Cплав по Дністру, огляд руїн фортеці у Раківці

  • Переїзд до місця початку сплаву, сніданок на галявині, підготовка суден до сплаву, знайомство зі спорядженням, вчимося пакувати речі, слухаємо інструктаж з техніки безпеки.
  • сплав с. Незвисько - с. Копачинці, 18 км
  • Прибувши до місця початку сплаву у вас одразу з'явиться багато справ: перш за все знайти посуд і смачно поснідати, далі зорієнтуватися у власних речах, відібрати найнеобхідніше, а решту надійно спакувати, щоб не випало і не намокло. Речі готові. Займаємо місця на суднах, інструктор-капітан на кожному судні ознайомить вас із технікою греблі, розкаже як причалювати та відчалювати. По готовності забігаємо у воду по кісточки й штовхаємо судно. Все... Тепер суцільний відпочинок. Навколо пропливають дивовижні краєвиди Дністровського каньйону, а гребля надає відпочинку оздоровчого характеру.
  • Розпочинається сплав від с. Незвисько, яке вважають археологічною скарбницею України, багатого на знахідки часів Трипільської культури (IV-III ст. до н.е). Існує також багато легенд про заховані неподалік скарби та унікальний підземний потік, який також поки що ніхто не знайшов.
  • Зупиняємось на екскурсію в с. Раківець. Поселення з’явилось неподалік броду - одного зі стратегічних на той час місць перетину річки. Для охорони броду у XVII ст. побудували фортецю, тоді навколо неї точилися численні бої. На сьогодні від фортеці залишилась одна вежа. Славиться Раківець також дуже смачною джерельною водою. 
  • Йдемо оглянути руїни фортеці, знайдемо джерело та травертинові гроти, на яких стояла фортеця.
  • Після екскурсії можемо пообідати, запасемося водою та продовжуємо мандрівку по Дністру до с. Копачинці.
  • Сплавляємось по відлюдних місцях, навколо лише високі заліснені береги Дністровського каньйону, тиша та спокій. Дуже рідко трапляються поодинокі хутори, або кілька хат із найближчого села. Непомітно минаємо село Уніж, яке в останні роки стало популярним місцем проведення етнофестивалів.
  • Прибувши на стоянку, починаємо облаштовувати табір для ночівлі - виносимо та розпаковуємо речі, встановлюємо намети. Цей вечір ми присвятимо ознайомленню із таборовим спорядженням - як користуватися наметами та спальниками, як правильно поставити намет.
  • Поки готується вечеря, пограємо в ігри на знайомство і спробуємо всіх запам'ятати. Ввечері запалимо вогонь та спілкуватимемось до ночі

день 2. Сплав по Дністру

  • сплав с. Копачинці - с. Хмелева, 13 км 

  • На сьогодні запланований невеликий перехід, але багато цікавого окрім сплаву: вихід на Червону гору, з якої відкривається надзвичайний краєвид на панораму Дністра, та веселі ігри увечері. Тож збираємо табір і вирушаємо.
  • Через кілька годин причалюємо та вирушаємо на екскурсію до Червоної гори, що розташована у мальовничому Берем'янському каньйоні. Схили її є одним із найтепліших місць у каньйоні. Тут навіть у найлютіші зими сніг не затримується більше одного-двох днів: недарма місцеві жителі називають це місце "дністровськими субтропіками". За рахунок високих температур тут збереглося багато унікальних для нашого краю рослин. Про цю гору в народі складено не одну легенду.
  • Після екскурсії обідаємо і продовжуємо сплав Дністром. Залишилося всього 2 кілометри до стоянки наніч у с. Хмелева.
  • Увечері групу чекатиме розважальна програма: спортивні змагання "Веселі старти" та вечірня ватра

день 3. Сплав по Дністру, екскурсія до печери Відлюдника

  • cплав с. Хмелева - с. Шутроминці, 10 км

  • Вранці пакуємось та прощаємось із цікавим селом Хмелева, що розкинулося по обидва боки Дністра, при тому, що тут немає мосту. Місцеві мешканці використовують дерев'яні човники та й так "плавають в гості" по неділях і на свята. У Хмелевій є магазин, тож можна підкупити трохи продуктів. Неподалік Хмелевої збереглося кілька ДОТів ("долговременная огневая точка") - бетонні схованки, місцеві кажуть, тут проходила ціла лінія із понад десятка таких укріплень за часів першої та другої світових воєн.
  • Закінчуємо сплав біля села Шутроминці, що своєю назвою завдячує сім'ї Шутерманів, що на початку 20 ст мали великий млин та хороше господарство над Дністром, але під час великої повені, все господарство, а також всю родину безслідно змило. Сьогодні залишились лиш поодинокі плодові дерева та кущі.
  • Тут через Дністер проходить газопровід Уренгой-Помари-Ужгород.
  • Сплав закінчуємо до обіду. Обідаємо. А після обіду вирушаємо до печери Відлюдника у Литячах. Тут ми побачимо неймовірні краєвиди на річку та острівки Інь та Ян, заліземо у грот монаха, такі гроти були поширеним місцем усамітнення монахів ще досить недавно, кажуть останній такий відлюдник помер у 20 ст. Існує ряд легенд про ці місця, одна з них розповідає про нерозділене кохання, через яке молодий юнак вибрав життя самотника. Поряд із печерою витікає цілюще джерело із мертвою та живою водою. Мертва вода відбирає хвороби, жива вода дає сил та наснаги. Глибше у селі збереглися два цікавих дуба. Один - гостропірамідальний із давніх колекцій колишніх господарів-магнатів, привезений із "теплих країв". Інший дуб велетенський і старий, колись на ньому повішали ікону, яка повністю обросла корою та опинилась всередині дерева, тепер на ньому висить нова ікона. 
  • Після прогулянки повертаємось до табору, де уже чекатиме смачна запашна вечеря, ватра та теплі спальники.

день 4. Сплав по Дністру, екскурсії до Джуринського водоспаду, Червоноградського замку і костелу

  • ​​​​​cплав  с. Шутроминці - с. Устечко, 8 км
  • четвертий день буде дуже динамічним  і насиченим - після короткого сплаву нас ще чекає екскурсія до Джуринського водоспаду
  • Із самого ранку швидко снідаємо та стартуємо на сплав. Річка стає ширшою, розбивається на кілька рукавів, утворюючи красиві острівки. Також варто згадати про червоні скелі, які місцями проступають з-поміж зелених лісів, це відслонення пісковиків девонського періоду.
  • Ми пройдемо повз зруйнований міст. Його частково зруйнували ще за війни, а після того використали кадри остаточного руйнування для фільму. Новий міст був побудований зовсім неподалік. І тепер це один із найвищих мостів регіону, висотою більш як 50 метрів над водою.
  • Маршрут закінчується у селі Устечко. Розпаковуємось, обідаємо і завантажуємось у мікроавтобус. Нас чекає ще один цікавий об’єкт.
  • За півгодини ми під'їжджаємо до урочища Червоне. З вершини урочища відкривається чудовий краєвид на пагорб із руїнами Червоноградського замку і костелу. Ще у середині XX ст. тут проживали люди. Неподалік від руїн чути грім потужного Джуринського водоспаду. За легендою, під час осади замку татари перебили кряж і пустили річку Джурин водоспадом вниз, тим самим осушивши природну перешкоду навколо замку. Сьогодні це популярне місце відпочинку, багато туристів приїжджають сюди, щоб скупатися та отримати природний "гідромасаж".
  • Після прогулянки урочищем переїжджаємо до с. Залісся, де розташовуємося на ночівлю в Спелеохаті.

день 5. Екскурсія в печеру Млинки

  • сніданок, ранкова руханка, підготовка до екскурсії: підбір комбінезонів, видача ліхтариків, інструктаж з техніки безпеки.
  • в останній день туру відвідаємо одну з найцікавіших печер Тернопільщини - печеру Млинки. Тут можна обрати оптимальний маршрут для кожного - від дуже простого до складного. Ми поповзаємо у вузьких лазах, прогуляємося широкими галереями, побачимо кілька видів гіпсових кристалів - білі, прозорі, руденькі та навіть чорні. Пошукаємо плафони та сталактити. Познайомимося з місцевими кажанами та розвіємо усі міфи, пов'язані з цими унікальними тваринками, які, до речі, занесені до Червоної Книги України.
  • після екскурсії обідаємо та збираємо речі
  • завершується тур у м. Чортків, звідки виїжджаємо потягом додому.

Час та місце завершення туру

Зворотнє відправлення потрібно планувати з Чорткова після 18:00. Виїзд додому. Як виїхати додому?

Одяг та взуття:
  1. Дощовик поліетиленовий (-) (Оренда)
  2. Спортивний костюм
  3. Куртка і кофта
  4. Одяг для перебування в готелі (цивілізації)
  5. Кросівки
  6. Білизна
  7. Шорти
  8. Одяг для сплаву з довгим рукавом
  9. Сандалі для сплаву з кріпленням за п'ятку
  10. Кепка/панамка
  11. Купальник/плавки
  12. Взуття для рафтингу
  13. Сонцезахисні окуляри
Спорядження:
  1. Спальний комплект (спальник+килимок) (Оренда)
  2. Особистий посуд: металева або пластикова (щоб не розбилась) тарілка, ложка, кружка
  3. Сумка дорожна/рюкзак
  4. Гермомішок для речей в поході (Оренда)
Інше:
  1. Крем від засмаги
  2. Засоби гігієни: зубна щітка, паста, рушник
  3. Фотоапарат/відеокамера, мобільний
Фізична підготовка та безпека

Сплав по Дністрі підійде тим, хто хоче провести час активно, проте не надто екстремально. Тури розраховані не лише на молодь, сплав підійде і сім’ям з дітьми чи активним людям старшого віку.

Перед початком сплаву усі отримують жилети. Основним плавзасобом є катамаран, рідше використовуємо рафти та байдарки. Для зручності на катамаранах є сидіння і палуба для перевезення речей. Одне місце на судні завжди відводиться інструктору.

Тури мають форму лінійного походу. Сплавляючись до точки фінішу, група щоденно долає близько 20 км. Для цього потрібно провести на катамарані чи рафті до 7 годин. Інструктор може корегувати ділянку для сплаву, збільшуючи чи зменшуючи денний кілометраж. Це залежить від погоди, рівня підготовки та бажання туристів.

Транспортування речей, проживання та гігієна

Транспортування речей
Відпочинок на Днстрі в формі сплаву не має транспортного супроводу. Речі учасників та спорядження сплавляється на катамаранах разом з групою. Для перевезення речей катамарани обладнуються палубою. Щоб особисті речі під час транспортування не намокли, потрібно їх герметизувати. З цим завданням чудово впораються цупкі поліетиленові мішки, в які потрібно помістити речі, перед тим як складати їх у сумку чи рюкзак. Загортати сумку у поліетилен не варто, його легко пошкодити під час сплаву.

Мобільний зв’язок та живлення

Територія, на якій проходять сплави на катамаранах та рафтах, охоплена мережею мобільних операторів Київстар, Vodafon, та є місця, де якість зв’язку значно знижується через природні перепони. Доступу електрики під час сплаву не буде, тож намагайтесь берегти заряд акумулятора, використовуючи телефони чи інші гаджети лиш в разі крайньої потреби.

Ночівля

Ночівля відбувається у наметах. Наші намети розраховані на 2-4 осіб і багаторазово перевірені під час грози, вітеру. Використовуємо намети таких фірм виробників як Hannah, TerraIncognita, Sportland. Для ночівлі знадобиться спальний мішок та каремат.

Гігієна

На місцях ночівлі не має обладнаних душових кабін чи туалетів. Воду для вмивання завжди можна набрати у джерелі, й при потребі трішки підігріти на вогнищі. При бажанні можна замовити похідну баню. У якості туалету використовуємо намет і щоб не захаращувати стоянки - лопатку для закопування екскрементів.

Погода

Клімат досить м’який, із помірною спекою та короткими грозовими дощами. Зазвичай тут на кілька градусів тепліше, ніж на інших територіях. Сплави по Дністровському каньйоні та Південому Бузі тривають з травня по вересень і погода може бути дуже мінливою: денна спека змінюється холодними вечорами, сонячний день може закінчитися дощем. Тому збираючись на рафтинг по Дністру у травні та червні, крім шортів та футболки треба захопити й теплі речі, влітку не варто забувати й про дощовик.
Обов'язково візьміть з собою сонцезахисний одяг. Футболка на довгий рукав, капелюх, легка сорочка та штани збережуть вас від спеки та опіків.

Подорож з дитиною та домашніми тваринами

Сплав підійде для сімей з дітьми, оскільки ріки рівнинні і практично без порогів.

Для дітей, що беруть участь у спавах по Дністру, Збручу та Південному Бугу діють знижки: для дітей віком до 6 років участь безкоштовна, для дітей віком до 12 років діє знижка 50 %.

 

Участь в турі з тваринами можлива тільки за умови, що тварина не заважатиме іншим учасникам туру, інструкторам, і не буде створювати перешкод для проведення туру. Відповідальність за безпеку учасників туру і інших осіб несуть виключно власники тварини. У разі, якщо в результаті присутності тварини власник змушений відмовитися від частини програми туру, вартість невикористаних елементів не відшкодовується.

Особливості харчування

Ми готуємо їжу в умовах похідної кухні. Страви схожі на ті, які готують в спортивних походах: каші з м'ясом, перші страви,  український борщ, салати або нарізка з сезонних овочів, багато печива. Можна спробувати  банош і куліш.

Для організованих та корпоративних груп пропонуємо додаткові страви.

Якщо ви маєте особливості харчування потрібно заздалегідь попередити менеджера з прийому замовлень та кухаря на турі. Ми можемо подати вам страву без вказаного інгридіента. Особливі продукти з вашого раціону рекомендуємо взяти з собою самостійно.

Для вегетаріанців подаємо ті ж страви, що готуються для всіх, але без м'яса, з додатковою порцією сиру.