Однією з новинок, яку ми застосовуєм під час сплавів на Дністрі, є баня. Це прекрасна нагода розслабитись та відпочити, зняти напругу в м’язах після насиченого дня на ріці. Наповнення тіла гарячими випарами і занурення в холодну воду після цього – чудова розрядка для організму.
Баня на Дністрі являє собою великий намет із розжареним камінням всередині, завдяки якому повітря сильно нагрівається і зберігається гарячим протягом декількох годин.
Баню, як правило, ставимо ввечері. Для цього потрібно витратити декілька годин, тому як тільки група причалює до берега, частина учасників йде по дрова, частина носить каміння. Інструктор займається безпосередньо кочегаренням. Воно відбувається таким чином: на землю ставиться пічка, яка обкладається каменями. В ній розпалюється вогонь. Через деякий час утворюється жар, який нагріває пічку до такої міри, що камені стають розпеченими.
Для того, щоб камені добре нагрілись, кочегарити потрібно близько 3-4 годин. Після цього весь жар вигрібається, камені віддуваються від попелу, і над ними встановлюється намет. До 20 хвилин повітря всередині прогрівається, і після того можна починати паритись.
Воду на камені можна лити зразу, після чого утворюється сильна пара і повітря стає дуже гарячим, або ж приймати спочатку суху баню, при цьому вода не ллється, повітря відповідно легше і не таке задушливе.
На камені можна лити не лише воду, а, наприклад, чай. Тоді повітря стає ароматизованим, і його приємно вдихати.
Після того, як обливаємо камені, температура в бані починає підійматись знизу вверх. Відповідно зверху повітря найгарячіше. Тому, кому важко переносити дуже високу температуру, може присісти.
Після парення занурюємось в річку або в холодний струмок поблизу. Таких заходів можна зробити декілька. Якщо камені дуже добре розігріті, то останні заходи, як правило, дуже важкі.
В середньому приймання бані на Дністрі триває 1-1,5 години. Якщо ж каміння гарно розігріте, то може бути до 2-3 годин. При певних негативних чинниках (погана погода, мокрі дрова тощо) камені розігріваються слабше, відповідно жар від них тоді менший.
Приймання бані – це не лише приємне, а й досить корисне заняття, оскільки гарячі випари позитивно впливають на наш організм: прискорюють кровопотік, очищують судини, нормалізують тиск тощо.
Вартість приймання баня місткістю до 10 чоловік - 1500 грн. Вартість за кожну додаткову людину - 100 грн.