Рафтинг в Карпатах ранньою весною є найцікавішим для любителів гострих відчуттів. Адже саме в цей період річки найбільш повноводні, що дозволяє отримати від сплаву по гірській річці максимум емоцій. Але навіть влітку вода у гірській річці досить холодна, а як же бути весною, наприклад, у квітні? В такому випадку варто подбати про спеціальний одяг для рафтингу - гідрокостюм.
Перевага сухого в тому, що він не лише забезпечує термоізоляцію, а й гідроізоляцію. Ви залишаєтеся під гідрокостюмом повністю сухими. Правда, якщо з'явиться навіть маленьке пошкодження, то ефект сухості буде втрачений.
Гідрокостюм мокрого типу, окрім основної функції з термоізоляції, надає тілу більшої плавучості, такий собі бонус до рятувального жилета. Він чудово справляється з термоізоляцією, працюючи по принципу термоса. Вода, яка потрапила у пори гідрокостюму, нагрівається від тепла вашого тіла, допомагаючи підтримувати природню температуру. Але це можливо тільки в тому випадку, коли костюм щільно прилягає до тіла, інакше вода циркулюватиме під гідрокостюмом, забираючи тепло. Костюм повинен не лише щільно сидіти, а й не сковувати ваші рухи під час рафтингу. Для рафтингу найкраще підходить гідрокостюм з довгими штанками, щоб вони частково накривали гідрошкарпетки. Адже в катамарані, рафті чи в байдарці нижня частина корпусу та ноги найбільше піддаються впливу холодної води. Верхня частина може бути як з довгими рукавами, так і у вигляді майки, в другому варіанті набагато комфортніше рухатись. Для додаткового захисту використовують водовідштовхувальну куртку. Оптимальна товщина неопрену 3-4 мм. В тонкому, скоріш за все, буде холодно, а в товстішому вам буде важко рухатись.
Також є спеціальне гідровзуття, проте в ньому, зазвичай, дуже тонка підошва, тому що воно розраховане тільки на перебування у воді та не розраховане для ходіння по камінцях на березі. Для рафтингу підійде будь-яке взуття, головне, щоб у нього помістилася нога у гідрошкарпетці та щоб воно добре трималось на нозі. Це можуть бути кеди, кросівки чи легке трекінгове взуття. Чим складніша річка, тим міцніше повинно бути взуття - щоб ви не підвернули ногу на камінцях, не загубили черевик під час проходження порогу чи у болоті.
В дуже холодну погоду використовують гідрорукавиці, та вони також часто обмежують рухи, це більш актуально для тих, хто сплавляється на байдарках чи каяках, коли руки більше піддаються під вплив холодної води. В такому разі краще використовувати рукавиці з правильним хватом, їх називають хапки, щоб ви могли зручно та впевнено тримати весло.
І головне, не варто забувати про рятувальні жилети та каску. Без них сплавлятись на гірській річці заборонено.
Якщо ви приїхали на відпочинок в Карпатах у рафтинг-табір Рада Дараба на високу воду у квітні, коли ще досить холодно і у вас немає особистого спорядження, хвилюватись, що ви замерзнете, не варто, інструктор на місці допоможе вам підібрати гідрокостюм для рафтингу мокрого типу та гідрошкарпетки з еластичного неопрену. Ми щодня їх кварцуємо та перемо, тому завжди маємо гідрокостюм напрокат. Не рекомендуємо одягати гідроодяг на голе тіло. Найкраще надіти тонкі термоштани та футболку, гідрошкарпетки потрібно одягнути на чисті особисті шкарпетки. Під каску рекомендуємо надіти тонку шапку, бандану чи баф. Якщо у вас довге волосся, його необхідно зібрати, також варто зняти усі прикраси, які ви можете загубити під час проходження порогів. Дотримуючись усіх рекомендацій та вказівок інструктора, рафтинг залишить тільки приємні емоції про активний відпочинок в Карпатах.