Катання на гірських лижах – розвага, що вимагає певного рівня фізичної підготовки, набутих навиків, але, в першу чергу, обережності. Адже невмілий лижник, що несеться по схилу, створює небезпеку не лише для себе, а й для всіх оточуючих.
Особиста безпека гірськолижника забезпечується перш за все використанням добре відрегульованих кріплень, доброю технічною та фізичною підготовкою, дотриманням правил поведінки на трасах, знанням прийомів правильного падіння. В місцях масового відпочинку і на гірськолижних трасах гірськолижники повинні забезпечувати взаємну безпеку. Для цього потрібно строго дотримуватись правил поведінки на лижних трасах.
Правила поведінки на трасах гірськолижного курорту "Буковель":
- Швидкість спуску і маневри на трасі повинні відповідати фізичній і технічній підготовці лижника.
- Лижник повинен контролювати свою швидкість і засіб пересування відповідно до крутизни схилу, погодних умов та наявності перешкод таким чином, щоб не створювати небезпеку на схилі іншим.
- Перед катанням варто ретельно розминатись. Гарна розминка запобігає або полегшує травму при невдалому падінні. Розминати потрібно всі частини тіла, особливу увагу звертати варто на коліна, тазобедрену частину, тулуб та передпліччя.
- Перебування на трасі в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння категорично забороняється!
- Об'їжджати стоячого нижче лижника або того, що повільно рухається, слід на відстані не меншій ніж 5 метрів, попереджуючи голосом про себе. Лижника, який рухається праворуч, слід об'їжджати з лівого боку і навпаки.
- Лижник, рухаючись вниз по схилу, повинен вибирати напрямок руху так, щоб лижники, які знаходяться перед ним, були впевнені в своїй безпеці.
- Пам'ятайте, що під час зіткнення завжди винен той, хто знаходиться зверху по схилу і контролює ситуацію.
- Якщо Вас об'їжджають, коли ви не рухаєтесь, залишайтесь на місці, якщо ж ви рухаєтесь - не міняйте напряму руху.
- Перш ніж перетинати схил - впевніться, що зверху ніхто не спускається. При перетині схилу контролюйте верхню від себе його частину. Спортивні траси під час змагань перетинати забороняється.
- Забороняється підрізати лижників та сноубордистів, бо це може привести до травми останнього.
- Не зупиняйтесь на вузьких ділянках трас та тих відрізках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами. тому що лижник, який спускається, Вас не бачить.
- Після падіння слід швидко встати і звільнити трасу, змістившись на край схилу.
- Підніматись по трасі без використання гірськолижного витягу необхідно справа по краю схилу, не заважаючи лижникам, які спускаються.
- У місцях масового катання необхідно строго виконувати вимоги знаків обмежень, вказівки працівників рятувальної служби, лижного патруля та канатних доріг.
- Під час спуску забороняється перетинати траси буксирувальних витягів.
- Памятайте, що не варто брати з собою кілька скіпасів на схил, оскільки всі вони можуть «згорати», а також спричиняти помилки у роботі турнікету. Також не варто тримати скіпас в одній кишені з іншими предметами (мобільним телефоном чи брелком від авто)
- Будь-який лижник, ставши свідком або співучасником нещасного випадку, зобов'язаний підтвердити свою особу.
- У разі нещасного випадку потрібно швидко надати допомогу потерпілому. Якщо Ваших сил і знань недостатньо, зверніться за допомогою до працівників рятувальної служби або до оператора на нижній станції канатної дороги. Телефон служби порятунку є на кожному скіпасі. Також можуть допомогти рятувальники чи бугельщики біля верхніх та нижніх станцій витягів.
До осіб, що порушують ці правила, створюючи таким чином незручності чи небезпеку для катання інших осіб, можуть бути застосовані такі заходи впливу, як: попередження або анулювання абонемента (постійне або тимчасове).
Правила «гарного тону» під час катання на лижах
1) Допомагати іншим. Часом при невдалому падінні лижа чи палка опиняється суттєво вище лижника по схилу. Якщо ви себе впевнено почуваєте, можна піднести втрачений предмет лижнику. При цьому не забувайте про власну безпеку та не утворюйте пробок на трасі.
2) Не курити на підйомнику.
3) Сідати в крісла підйомника по 4 особи. Негарно сідати вдвох чи заважати посадці інших, коли чекаєш напарника, особливо якщо на підйомнику утворилась черга.
4) Не варто стояти в проходах/проїздах, біля турнікетів, де ви можете заважати руху інших лижників.
5) Зважайте на дітей та їх батьків. Дітей потрібно об’їжджати з великою дистанцією, щоб не було найменшої ймовірності зіткнення. Те ж саме в принципі стосується і батьків, які при падінні дитини часто різко змінюють свою траєкторію руху.
Зимові тури в Карпати
Житло в Карпатах на Новий рік
Скітур на Піп Іван
Різдво в Карпатах - Верховина
Похід на Гаджину