Перший день – тренувальний вихід. Цього дня вихід не складний, але необхідний для акліматизації, ознайомлення із природою, погодою, середовищем, учасниками, інструкторами. За час цього виходу варто звернути увагу на свій одяг, випробувати у чому рухатись комфортно, чого недоодягнули, чого забагато, чи не натирає взуття, чи краще ходити з палками, а чи без них. Невисокі гори мають свій колорит – тут ще зустрічаються хатинки, худоба, відкриваються краєвиди на заліснені хребти, можна розгледіти і річку, і місця, де знаходиться наша садиба. У лісі можна знайти заморожену брусницю.
Говерла. Сходження на Говерлу одна із родзинок програми. Протягом більш як 5-річного досвіду проведення такої програми маємо позитивний досвід практично 100% сходжень всім колективом бажаючих. Але, варто очікувати – дуже сильного вітру (шапки, маски, окуляри, рукавиці-обовязкові) та твердого снігу, місцями ожеледиці (трекінгові черевики, гамаші, при можливості беріть льодоходи). Група рухається колонною, швидкість руху визначається старшим інструктором. Можливий сильний туман, завірюха , тому розривати колону і вириватися вперед заборонено. Для тих, хто рухається дуже швидко, рекомендуємо взяти побільше одягу і налаштуватися на середній темп руху. У випадках значної різниці у темпі, група може бути розділена на менші підгрупи під керівництво супроводжуючих інструкторів.
Воду і перекус ділимо між усіма учасниками. На підйомі їсти і пити зазвичай хочеться мінімально. Тримаємось до вершини. Там обов’язкове урочисте споживання шоколадки і чаю, гуртові фото, гімн. На спуску не варто втрачати пильність - це найкращий час для підвертання ніг. Внизу допиваємо чаї і доїдаємо бутерброди і ситі та задоволені собою сідаємо у автобус. У садибу повертаємось близько 17- 18 години.
Катання на Буковелі. Вартість абонементів на підйомники на Буковелі відрізняється залежно від сезону. Найвища ціна – Новорічні свята. Однак, і тут можна зекономити, якщо подбати про абонемент завчасно. Буковель протягом весни-літа пропонує ряд акцій на завчасну купівлю абонементів. Приклад, у квітні 2012 року можна було придбати абонемент на катання у період до 2 січня вартістю до 170 грн/день, а в касі в період з 31.12 до 2.01 вартість катання складала 395 грн/день.
Якщо ж ви не встигли запастись ними завчасно,тоді можна спробувати знайти акційні абонементи на місці у прокатах/інструкторів/місцевих мешканців за ціною порядка 300 грн. Також, з метою економії слідкуйте за повідомленнями від Турклубу щодо акцій на Буковелі, а також у нас завжди знайдеться кілька акційних абонементів.
Їдучи кататись на Буковель не варто переживати з приводу відсутності снігу у Карпатах. Так, справді останні 2-3 роки на Новий рік снігу було небагато. Але, на Буковелі працюють снігові гармати, які засніжують схили при температурі нижче 2 градусів. Тож, тут завжди є по чому кататися.
Прокат спорядження. Лижі, черевики і шолом можна взяти на прокат у найближчому прокаті. Прокати розміщені дуже густо – орієнтовно один на півкілометра. У місцевих прокатах вартість менша ніж на Буковелі, якість лиж варіює від нових до старечих залежно від вартості. Кататись на Буковелі без шолома заборонено!
В заставу прокатного спорядження беруть паспорт.
Драгобрат. Ми пропонуємо відвідати Драгобрат не так через лижні траси, як перш за все через мальовничі краєвиди і сходження на вершину Близнюки. За сонячної погоди, у вас залишаться неймовірно видовищні гірські фото, якщо ж буде хмарно, тоді це буде справжнє зимове сходження з потужним вітром і снігом, і той, хто дійде до вершини відчує себе справжнім підкорювачем гори.
Щодо гірських лиж, то на Драгобраті можна дуже добре покататися, однак тут немає снігових гармат і може бути замало снігу. Як показує досвід останніх років, добрий сніг тут з’являється десь в кінці січня-березні. Однак, рік на рік не приходиться і можливо наступного Нового року вам пощастить і ви зможете відірватися на свіжому пухляку. Хай щастить!
Завершальний день – зазвичай це прогулянка до Женецького водоспаду. Місце популярне і дуже красиве. Йти близько години в одну сторону по рівній дорозі. Водоспад, особливо якщо сильно обмерзне, перетворюється на льодову химеру.
Про святкування Нового року. Святкування розпочинається одразу по поверненню з гір. Всі охочі приєднуються до прикрашення ялинки, вирізання сніжинок, складання оригамі. Після вечері розпочинається домашня частина святкування: інтелектуальні та творчі конкурси, загадки, ребуси та задачі, вірші та пісні. І на завершення йдемо в ліс, де розпалюємо багаття і продовжуємо тепер вже рухливі конкурси та естафети. Тут на галявині ми проводжаємо старий і зустрічаємо новий рік, стріляємо салют, ділимось подарунками, п’ємо чай і співаємо пісень. З Новим роком і до нових зустрічей!
Ми пропонуємо два варіанти програми Економ і Комфорт залежно від умов проживання.
Економ варіант пропонує проживання у хостелі із 3-4 місним розміщенням на двоповерхових ліжках, в будинку є душ і туалет, кухня-їдальня.
Комфорт варіант передбачає проживання у 2-3 місних кімнатах з класичними ліжками. Під час вибору садиби ми звертаємо увагу на наявність кількох санвузлів з душами (2-3), великої їдальні, затишних кімнат. Традиційно, на новорічну програму збирається чоловік до 15-20. Ми замовляємо садибу на 14-16 осіб ще на початку осені , а до листопада дозамовляємо садибу на 6-8 осіб залежно від кількості бажаючих.
В інший крім новорічного часу підбираємо садибу відповідно до кількості замовників, за вищевказаними критеріями.
Є деякі нюанси, на які варто зважити, якщо плануєте жити у карпатській садибі:
- температура у садибі як і вимагається стандартами підтримується на рівні 20-22 градуси, тож міському мешканцю звиклого вдома ходити у футболці варто взяти додаткову кофту і штани для перебування у садибі. - садиба обладнана автономною криницею і бойлерами - з водою проблем немає. Якщо ж ви запланували прийняти душ, а вода прохолодна, варто почекати півгодини і вона знову буде теплою.
- рушник середнього розміру видадуть, якщо ж ви полюбляєте великий банний – беріть свій
- шампуні,гелі,пасту і щітку, тапки і фен беріть свої
- неякісна звукоізоляція притаманна будь-яким дерев’яним садибам незалежно від рівня якості, тому припасіться берушами
Харчування забезпечене, дворазове гаряче і обід-перекус. Зразки страв:
Сніданки: налисники з м’ясом, гречка з м’ясом, налисники з сиром, рис з м’ясом.
Обіди: бутерброди з сиром і ковбасою, солодощі: шоколад, халва, козінаки, чай у термосах (термос треба мати свій).
Вечері: борщ і картопля з грибами, грибна юшка і бануш з бринзою, бульйон і спагетті з фаршем.
Якщо ви вегетаріанець, дотримуєтесь посту, або спец.дієти, про це варто попередити нас наперед. Ми підберемо для вас заміну.
Населені пункти у Карпатах простягаються на кілька кілометрів, тож відстань від садиби до магазину може бути досить значною. Тож, про свої бажання варто подумати наперед і зупинитись у найближчому магазині по дорозі з відповідного об’єкту програми.
Клуби і дискотеки розміщені лише на території Буковелю.
Сувенірні лавки вже є у багатьох місцях: у Ворохті по дорозі на Говерлу, на Буковелі, на Яблунецькому перевалі – по дорозі на Драгобрат, на Женецькому водоспаді. Але найбільшим вибором славиться Яремчанський сувенірний ринок. Тут вибір велетенський і цікаво якщо не купити, то порозглядати. В додачу, ринок знаходиться над водоспадом Пробій, до якого обов’язково варто спуститися і зробити фото.
Що купувати як сувенір? Вибір шалений, якщо все детально розглядати, не вистачить і дня. Та, якщо узагальнити, можна згрупувати так: дешево і багато можна купувати – чаї, мило, дерев’яні дрібнички, в середній ціні – сушені гриби, красиві шкарпетки, жилетки, «чуні», вишиті футболки, екібани, у найдорожчій ціновій категорії – вишиті сорочки/плаття, ліжники і покривала, картини.
Гриби – це найперша їжа у Карпатах, їх варять, жарять, сушать, солять і маринують. Тут обов’язково варто спробувати справжню грибну юшку – в ній, крім грибів, більше нічого не має бути, бануш з бринзою і шкварками – густа кукурудзяна каша, зварена на сметані, каша дуже ситна, а бринза неочікувано солона і розсипчаста, кулеша з грибами – теж кукурудзяна каша, але на воді, вариться, аж поки не почне відставати від казана, викидається на дошку і ріжеться ниткою, а до неї подаються гриби, бажано білі, хоча ми пробували і лисички – смачно. Також, готують форель та шашлики, і дуже смачні вареники на пару з маком та чорницями.