UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Тури в Грузію: сходження на Казбек

Сходження на Казбек в рамках туру у Грузію від Турклубу починається біля церкви Цмінда Самеба, що розташована на висоті 2170 м. Ця невеличка, але дуже мальовнича церква XIV ст. знаходиться над селищем Гергеті, на правому березі Чхері, біля Воєнно-Грузинської дороги. Сюди ще можна доїхати автомобілем, тут транспорт і залишається. А далі починається власне піше сходження на Казбек.

Біля церкви є також зручні площадки для розбиття наметового табору. Тож тут можна переночувати, а зранку помолитися та відправитись на підкорення вершини.

Наступна віха сходження на Казбек – метеостанція. Дана будівля зараз виконує функцію туристичного притулку і як для висоти 3675 м – це п'ятизірковий готель :) Називається будівля Betlemi Hut, на честь печерного монастиря Бетлемі (від Вифлеєм), що був заснований ще у IV ст.. Вхід у цей найвикокогірніший із християнських храмів видно від метеостанції та знаходиться на висоті 4000 м над рівнем моря. Дорога до самого храму губиться поміж скель і доступна лише сміливим скелелазам або чистим серцем віруючим (оберіть варіант на свій смак).

Загалом, сходження на Казбек по програмі туру «Грузія: трекінг, рафтинг + Казбек» займає 3-4 дні, залежно від погоди та кондицій учасників групи. Другий день, після ночівлі на метеостанції, присвячується тренуванням по роботі з альпіністським спорядженням та пересуванню у зв’язках по крутому льодовому схилу Гергеті.

Наступна зупинка на акліматизацію біля каплички Бетлемі на висоті 4200 м. Тут акумулюємо сили, збираємо волю в кулак та готуємось до фінального ривка на вершину. За прийнятної погоди цей етап займає 15-20 годин, тож вирушати треба вдосвіта. Маршрут умовно ділиться на три частини. Частина перша - каміння, осипи, пологий підйом. Частина друга - закритий льодовик - спершу пологий підйом, далі крутий зліт до перемички. Третя частина - від перемички до вершини крутий льодовий підйом, для підйому необхідне використання альпіністичного спорядження: льодобури, мотузки, льодоруби, карабіни, кішки тощо. Повернення тією ж дорогою.

Основні труднощі при сходженні на Казбек, це тріщини у льодовику, особливо закриті, сніжно-крижаний схил біля вершини та вкрай мінлива погода, переважно з сильними вітрами. А основні бонуси, це неправдоподібно красиві, величні краєвиди, гордість за підкорення 5033 метрів та купа розповідей приправлених тими ж неправдоподібними фото, щоб викликати заздрощі у друзів та знайомих.

Звіт з попередніх турів

Детальніше про: Тури в Грузію