UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Яремче

Яремче - гірський курорт, який знаходиться на висоті 550 - 585 метрів над рівнем моря. Навколо нього вивищуються хребти Ґоргани і Явірник. Лежить Яремче в гірській улоговині, немовби перлина в чудовій мушлі.
Це - найвідоміший відпочинковий та оздоровлювальний центр краю. Місто знаходиться над стрімкою річкою Прут між мальовничими горами. Саме тут перетинається більшість карпатських туристичних маршрутів. Найголовніша цікавинка - водоспад Пробій та міст над ним. Звідти можна спостерігати, як Прут щосекунди скидає тонни води у створену самою природою тісну кам'яну чашу. Якщо пощастить, то побачите захоплююче дійство сміливців - стрибки з мосту в самісінький вир водоспаду.
Поруч - жвавий сувенірний базар, на якому можна придбати дивовижні витвори місцевих умільців.
У Яремче є також старі дерев'яні церкви, споруджені в кінці XVI - на початку XVII століть.
Першу згадку про Яремче знаходимо в документах від 1787 року. Це було поселення, яке належало до старовинного села Дора (XVI ст.), розташованого неподалік.
Регіон Карпат вже в другій половині X ст. входив до складу могутньої держави Київська Русь. Проте часті міжусобні непорозуміння і навіть війни спричинили до послаблення централізованої держави та виникнення цілого ряду окремих князівств. Прикарпаття з 1144 року входить до Галицького, а з 1199 до Галицько-Волинського князівства. Ослаблене внутрішніми суперечками Галицько-Волинське князівство стає об'єктом зазіхань степових кочівників - татар і турків, а також войовничих сусідів-угрів. Із другої половини XIV ст. Прикарпаття потрапляє під вплив Польщі, а ще через чотириста років - Австрії.
Влада іноземних держав виявлялась, перш за все, у вивезенні багатств прикарпатської землі та поневоленні місцевого люду.
Коли ж утиски ставали нестерпними, місцеве населення брало в руки зброю або втікало ще вище в гори. Так виникло багато карпатських поселень, зокрема Яремче.
За переказами, понад двісті літ тому тут поселився втікач від феодального утиску Ярема Годованець. Він обробив клаптик землі, зарослої густим лісом. Збудував хату. До нього невдовзі приєднались інші втікачі від ворожої неволі.
Найближчі села, Дора і Ямна, набагато старші від Яремче.
Дора розташована над Прутом у тому місці, де стрімка річка вже майже звільнилась від високих гірських порогів. За твердженням дослідників, село названо іменем жінки, яка поселилася в цій чудовій місцині, шукаючи спокій своїй душі; за іншою версією слово „дора" - тюркського походження означає „ворота", „вхід".
Наприкінці XIX - початку XX століть це село ще називали Дора-Яремче. Село відігравало важливу роль у громадсько-політичному житті всієї округи.
Влітку у Дорі зупинялись багато відпочивальників. Тут мала свою дачу українська письменниця Ірина Вільде.
30 грудня 1977 року Яремче отримує статус міста обласного підпорядкування. До Яремчанського ключа, крім сіл Дори і Ямни, входять населені пункти: Микуличин, Татарів, Яблуниця, Ворохта, Поляниця, Вороненка. На території міської ради проживає 21,4 тис. осіб, функціонує 46 відпочинкових закладів та більше 100 приватних садиб, що надають туристичні послуги гостям краю.
Найближчі гори в околицях Яремче - Явірник-Горган (1432 м) і Маковиця (985 м). Далі в південно-східному напрямі височіє хребет Рокита. Одна з найвищих вершин хребта - Велика Рокита (1110 м). Недалеко на заході - гора Довбушанка (1755 м). Ближче - Синячка (1401 м).
Чимало маршрутів пролягає Яремчанською туристичною зоною. Найвідомішим з них є пішохідний - по Чорногірському хребту. На ньому знаходяться усі п'ять українських вершин, що мають висоту понад 2000 метрів. Хребет є найбільш цікавим для туристів. На висоті понад 1400 м, вище межі лісів, починаються субальпійські луги - полонини.

Сплави по Дністру

Рафтинг на Черемоші

Рада Дараба - кемпінг в Карпатах

Похід на Піп Іван літом

Сходження на Казбек