EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Skitours in the Carpathians

Зимові Карпати: відмінний лижний відпочинок і не тільки

З наближенням новорічних свят ми все частіше згадуємо минулі новорічні канікули і замислюємося про те, як нам би хотілося провести зимову відпустку в наступному році. Багато українців все частіше вибирають відпочинок в Карпатах взимку, як альтернативу домашньому  і ресторанним посиденькам. Для когось це обов'язкова поїздка в Карпати взимку вже стала доброю щорічною традицією, а хтось тільки відкриє для себе особливу магію зимових засніжених вершин, дзвінкого чистого повітря, розкішних схилів і гостинних мешканців карпатських гір.

Для більшості туристів, поїздка в Карпати взимку - це в першу чергу лижний відпочинок (скітур). Буковель, Драгобрат та інші гірськолижні курорти забезпечують широкий вибір пропозицій. Разом з тим, не тільки для лижників цікава зима в Карпатах. Спуститись  з гірки можна і на сноуборді, і на сноутюби, і звичайно ж, на улюблених з дитинства санках. Крім того, туристичні клуби пропонують також підкорення відомих вершин, походи в гори на лижах. Саме про скітури сьогоднішня стаття.

Новий рік в Карпатах може бути активним. Існує  безліч маршрутів де можна ходити в скітур похід. Одним з таких є похід полонинськими  високогірними хребтами, такими як Боржава, Свидовець, Чорногора, Мараморош, Вододільний хребет, та інші. Скітур - задоволення для людей з хорошою  фізичною підготовкою. Обов’язково слід зазначити, що під час скітуру ходити потрібно тільки найвищими вершинами хребта, щоб не спровокувати сходження лавин.  Щоб скітур відбувся безпечно потрібно ретельно вивчити маршрут і наперед продумати місця ночівель. Маршрут рекомендують прокладати так, щоб завжди була можливість максимально швидко дістатись до населеного пункту.

Якщо розглядати Чорногірський хребет, то найкраще стартувати із турбази «Заросляк», піднімаючись по не стрімкому  маршруті на Говерлу. Потім тримаємо курс  по хребту через Пожижевську, Данциж, Туркул до Попа-Івана і спускаємось в Дземброню через Вухатий Камінь, або через Марічейку до прикордонної застави у Шибеному. Наперед спланувати місце ночівлі. Також варто врахувати короткий світловий день  та заздалегідь розбити табір, щоб зимовий відпочинок  в Карпатах не склав незручностей. Лижний відпочинок (маршрут) можна проходити і в зворотньому напрямку. Також з  Говерли можна піти в напрямку Петроса, Шешула і завершити мандрівку в Квасах.

Вершини Боржави менші, тому скітур простіший, ніж по Чорногорі. Проте є недоліки цього маршруту, тут часто сходять лавини, тому потрібно бути максимально обережними. Найкраще починати похід у Воловці, піднявшись до метеостанції на горі Плай. Потім по хребту вийти на Великий Верх, потім на г. Гимбу і спуститись до Пилипця. Як варіант з Великого Верху здійснити перехід до г. Стій, що є найвищою вершиною Боржави і спуститись до залізничної станції Вовчий.

А ще скітур можна спланувати Свидовцем. Стартувати потрібно  із залізничної станції Свидовець, що поблизу Ясині і підніматись по дорозі або хребтом на гірськолижний курорт Драгобрат. Далі через Близниці спуститись до Квасів. Потім потрібно пройти в сторону Рахова і фінішувати в Білині або ж у самому Рахові.  В зворотньому напрямку маршрут також можна використовувати. Якщо у вас багато часу і ви прагнете максимально продовжити лижний похід то можна скласти маршрут до Драгобрату і піти в сторону озер Догяски та Апшинець і повернутись через г. Великий Котел в долину річки Чорний Черемош, а звідти дійти до Ясині.
Якщо у вас немає спеціального спорядження для скітуру, можна взяти в оренду лижі для скітуру та черевики для скітуру на базі рафтинг-табору Рада Дараба.

Де якщо не в Карпатах? Коли якщо не цієї зими?

Незважаючи на широкий вибір зимових розваг, більшість туристів все-таки приваблюють гірські лижі в Карпатах. Інфраструктура українських гірськолижних курортів вже відрізняється пристойною якістю і, що дуже радісно усвідомлювати, з кожним роком стає тільки краще. Вибір досить великий, що дозволяє підібрати тур з урахуванням Вашого рівня підготовки, фінансових вимог і інших нюансів.