EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Тури в Грузію: рафтинг на Ріоні

Грузія – країна з надзвичайною природою, яка манить до себе різними видами активного відпочинку. Одним із таких являється рафтинг в Грузії.  Різноманітний ландшафт країни надає достатню кількість річок для сплавів: Арагві, Цхенскацлі, Кура, Ріоні тощо. Ми ж зупинимось на останній.

Ріка Ріоні є однією з найбільших рік Закавказзя. З давніх часів була відома під назвою Фазіс. На мові сванів вимовляється «ріен» - велика ріка.

Протяжність ріки 327 км. Вона починається на схилах Кавказьких гір, і протікає з північного сходу на південній захід країни, впадаючи в Чорне море.

Ріоні є найбільш повноводною річкою в Грузії, а її перешкоди славляться великою потужністю. Тому сплав на ній небезпечний для байдарок, а на рафтах рекомендується лише весною і восени, оскільки тоді розхід води далекий від максимуму.

Тури в Грузію включають в себе 2- або 3-денний сплав із загальною протяжністю відповідно 45 або 60 км, залежно від вибраного туру.

Рафтинг на Ріоні починається  в районі с. Уцера. Це курортне селище, де знаходяться численні виходи залізистих мінеральних джерел, розташований санаторій, куди щороку приїжджають багато туристів із всього світу.

  

На цій ділянці ріка з обох боків оточена високими пагорбами, що покриті густими хвойними насадженнями. Куди не глянь, повсюди зелено. А спереду – вода, високі хвилі та каміння.

На початку маршруту ріка дуже бурхлива і складає таке враження, ніби вся вона покрита суцільним рядом потужних валів та бочок.  Але далі ріка стає більш спокійнішою, де-не-де появляються острови, мілина.

Далі по ділянці, в районі села Нахеті,  гнівно бурлить поріг з метровими зливами та 1,5-2-метровими валами.  Після його прохоження  відкривається широка долина, русло ріки майже повсюди чисте, вали невисокі – до 1 м.

Першого дня сплав закінчується в м. Оні. В Оні небагато цікавих місць. Основною пам’яткою є Онійська синагога грузинських євреїв, побудована ще в 1895 році. Також є краєзнавчий музей та мінеральне джерело. З міста відкривається гарний вид на Рачинські гори.

Другий день сплаву не менш екстремальний, ніж попередній. Знову шумні пороги, перекати, вали. На пів дороги, біля поселення Мухлі, відкривається висока сіра скеля по правому березі. Далі з’являється гальковий пляж, біля якого можна зробити стоянку. За ним починається поріг, що тягнеться більше 1 км. Разом з ним ріка звужується до 6-8 метрів. Висота валів на цій ділянці становить до 2,5 м. Десь в середині порогу розкинулись розвалини давнього аркового мосту, а над ними на лівому березі – вхід у печеру в скелі.

  

Коли пропливаємо поселення Цесі, то стикаємось з новою перешкодою: ріка круто вигинається, сильна течія спричинює великий навал води на валуни по правому березі.

Завершується другий день сплаву в с. Амбролаурі. І якщо це дводенний сплав, то на цьому місці і закінчується рафтинг на Ріоні. В іншому випадку – попереду ще один захоплюючий сплавний день.

Район Абролаурі відомий своїм виноградом і вином «Хванчкара». В районі розташоване озеро Шаорі з його мальовничими берегами. З архітектури – широко відомі храми Никорцминда та Бараконі, фортеці Хотеві, Кварі, Минда.

Сплавляючись ділянкою від Амбролаурі, заходимо в широку долину. Але не зважаючи на це, швидкість течії річки тут не слабша. Мілина і галькові перекаті змінюються 1,5-метровими валами.

Згодом ріка знову звужується і починається каньйон.  І знову похмурі скелі над головою. А ріка несе все далі і далі…

Проходимо ще декілька кілометрів частими порогами, і доходимо до села Амбролаурі, де і завершується останній день рафтингу в Грузії.

На цьому тур в Грузії не закінчується, бо після відпочинку нас чекає дорога до захоплюючого та казкового місця – печери Прометея.

Детальніше про: Тури в Грузію