EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Fishing on Dniester river, Ukraine

Обговорення рибалки на Дністру під час сплаву

Більше на форумі

14-17.09.10 спливали з Нижніва до Незвиська. По дорозі рибачили, в основному на воблери. Зранку клювало погано, зате з обіду була маса покльовок і риба ловилася достойних розмірів. Дуже добре показав себе воблер Smith Camion 32 mm 2.7 gr col 20, на нього ловилася всяка риба. Судак ішов на Salmo Boxer 4XR. 
Дуже сумно було спостерігати за кількістю сіток. В районі Делевої попри беріг закинути наживку практично неможливо - в кожному більш-менш пристойному затоні - сіть. Хто захоче там поблєснити - тільки по верху. 

26-28.08.10 зробили сплав від Галича до Золотої Липи. Вода - прозора, якраз для полювання на хижака.Попутньо ловили на воблери та блешні. Непогано брав хижак - попадалися клени, судаки, щуки та жерехи хороших розмірів. Крупні клени та судаки брали серед річки на спливі плес. Мілкота - попри беріг, де була і щука (в основному на блешню). Вцілому - задоволення - море.

 

Фрагмент звіту рибаків, які сплавлялись на байдарках по Дністру в серпні

Взято с http://www.fishing.kiev.ua/mesta/dnestr2003/dnestr2003ru.htm

Побачили непогане місце для зупинки між с. Горигляди і с. Коропець. Посередині річки острів. Вирішили пристати на ночівлю. Розбили табір, приготували вечерю. Два Сергії, Нікольський і Пасальський позакидали прути. Перший привіз із Києва звичну для тих країв снасть “стальку”, а другий Сергій ловив на плетену нитку. Як показав час, “сталька” чудово себе зарекомендувала. Прикормку для “кормаків” (різноманітні сухі, готові  суміші) та насадку (опариш) привезли с собою, бо на Дністрі з цим проблеми. Навчені попередніми походами, на час походу було вирішено встановити чергових, кожного дня чергував один з екіпажів. Ще хочу повідомити, що новачками у водному поході були лише Нікольскі, всі решта, не один раз сплавлялися на байдарках. Зранку наступного дня хто ловив рибу, хто вирішив довше поспати. Рибалки наловили дрібної риби, її вирішили засолити на тараньку

…  Зупинилися на ночівлю поблизу села Будзин. Встановивши табір, вирішили порибалити, київські черв'яки сильно зацікавили верховодку. Вона свідомо не давала відмітити перший день подорожі. Але Сергій зі своїми “ленінградськими” спінінгами, “невськими” котушками, стальками, кормаками і відводами по Київськи не залишив їй ніяких шансів. Ми з Андрюхою пополоскали свої джиги і мух, залишилися не з чим

 … Напроти с. Сновидів. Я спробував піймати щось на   нахлист, але попався лише маленький голавлик.

 

Місце зупинки знаходилось між двома селами – Підвербці і Незвисько. Чудова велика галявина, хороше місце для риболовлі з неглибоким мулким дном, де повинні були водитися карасі. Ввечері риба ловилась непогано. Хлопці наловили трохи карасів, головнів і підустів. Усі смакували смаженою рибою, майстерно посмаженою дружиною Сергія – Оксаною.  Зранку було вирішено залишитись на цьому місці ще на один день. Вдень риба чомусь відмовилась від наживки, а після обіду нас налякала гроза, покропивши 20 хвилинним дощиком. Зате як блискало і гриміло! За два дні було піймано з десяток різноманітних рибин, що успішно потрапили на сковорідку. Оксана частувала нас млинцями з яблуками і грінками в яйці.

 

По обидва боки Дністра розкинулись села з однаковою назвою   - Хмелева. Але одне на горі – в Тернопільській області, а інше на протилежному березі – в Чернівецькі. По обидва боки галявини текли струмки з прозорою, холодною водою. Берег був обривистий і мулкий. Знову ми чекали на карасів. Там ми також вирішили простояти два дні. Ввечері, як завжди смачна вечеря, довгі розмови біля вогнища. Наступного дня риба не дуже ловилась. Місцеві повідомили нас, що всю вибили браконьєри електровудками. Нікольському старшому вдалось піймати рідкісну Дунайську рибу – чоп (місцева назва - чічуга).

Зупинились в Устечку купити молока, яєць, пива. Хотіли накопати гнойових хробаків, але перекопавши дві купи гною, знайшли лише два тонесенькі хробачки. Напевне, спекотне, сухе літо позаганяло їх глибоко в землю

Пристаємо на вузенькі смужці берега неподалік села Іване-Золоте. На березі росте багато кизилу, барбарису, глоду. Місце було вибране в розрахунку на риболовлю на перекаті. І ще виявилось, що неподалік є ямка, в якій мені і Сергію Нікольському вдалось піймати по кілограмовому судачку. Сергій піймав на воблера, а я на силікон. Відразу я спробував ловити на джиг, але ця спроба була останньою для віброхвоста. Доводилось, просто, шкрябати по дну, але дуже обережно – бо рибка миттєво застрягала між камінням. Дуже ефективним був метод відчіплення – методом гри на шнурі як на гітарі. Вдалось врятувати багато приманок. Місцеві ловлять на невеликий силікон, десь другого номеру. Я також ловив на “Релакс копито 2” – попадались окуні, а судака впіймав на “Профі Блінкер”. Головки на джиг головках у мене були 5-8 грам. Місцеві показували свої головки, приблизно 15-20 грам, вже потім я зрозумів чому такі важкі. Вони ловили на товсту жилку, і просто легку головку не могли далеко закинути. А ще вдалось піймати головня на мушку, на перекаті.

Взагалі похід залишив багато приємних вражень: по-перше, дуже красивий пейзаж, що не зустрічається в нашій рівнинній місцевості, зі своїми водоспадами, печерами, замками, водорозділами, горами. По-друге, живописний народ, починаючи від дітей, які побачивши пливучі байди обов’язково  питали «Куди їдете?», до бабусь які намагалися покататися на наших човнах. Ну і, нарешті, рибалка: карась, верховодка, голавль, окунь, судак все це було у нас в садку, плюс на донку попався один примірник, назву його ніхто не знав, ну щось було в ньому від судака. Наші рибаки ловили стільки риби, що її доводилося смажити і не один раз. Місцеві показали яму, в якій ми надерибанили пару кілограмових судаків, одного грохнув Сергій на рапаловського «танцюриста» і Андрюха на силікон і в додачу окунів штук шість грам по 300-500.

Rafting on the Dniester

Rafting on the Cheremosh

Rada Daraba camp in the Carpathians

Summer hiking to Pip Ivan

Climbing to Kazbek